فهرست نهایی فیلم‌‌های ویترین «فجر39»/ داوران چه آثاری را پسندیدند؟

سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر در قالب یک نشست زنده اینترنتی ضمن رونمایی از پوستر این دوره، فهرست نهایی فیلم‌های جدول اکران جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان کار هیأت داوران سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر و مشخص شدن فهرست فیلم‌های نامزدشده در بخش‌های مختلف، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر این دوره از جشنواره، پیش از ظهر امروز سه‌شنبه ۷ بهمن‌ماه، در یک نشست زنده اینترنتی، ترکیب نهایی فیلم‌های قابل اکران در این دوره را اعلام کرد.

در این دوره از جشنواره فیلم فجر که به دلیل شرایط ویژه کرونایی بدون هیأت انتخاب در حال برگزاری است، ۱۱۰ فیلم فرم تقاضای حضور در جشنواره را پر کردند که از این تعداد تنها ۶۲ فیلم شرایط لازم برای ورود به جشنواره را داشتند و توسط هیأت هفت نفره داوران مورد ارزیابی در قالب بخش اصلی جشنواره یعنی «سودای سیمرغ» قرار گرفتند.

از میان آثار داوری‌شده، تنها فیلم‌های امکان ورود به جدول اکران جشنواره سی‌ونهم را پیدا کرده‌اند که حداقل در یک بخش از نگاه هیأت داوران، نامزد دریافت سیمرغ شده باشند. برهمین مبنا دبیر جشنواره امروز فهرست ۱۶ فیلم را که با نامزدی در حداقل یک بخش امکان اکران برای اصحاب رسانه و سینماهای مردمی در جشواره سی‌ونهم را دارند، اعلام کرد.

به گفته طباطبایی‌نژاد داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی آقایان سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری پس از بازبینی ۳۱ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) و ۳۸ فیلم کوتاه (۳ تا ۱۵ دقیقه) نامزدهای این دو بخش را به شرح ذیل بر اساس حروف الفبا اعلام کردند.