مستر کلاس دیوید لینچ

فیلم سازی خلاق توسط دیوید لینچ MasterClass | David Lynch Teaches Creativity and Film با اینکه فیلم های «دیوید لینچ» کارگردان نامدار آمریکایی در گیشه تا کنون موفقیت تجاری کسب نکرده‌اند ولی همیشه محبوب منتقدان و فیلم‌دوستان بوده‌اند.

در سال ۲۰۰۳ در یک نظرسنجی که از منتقدان فیلم در سراسر دنیا توسط روزنامه گاردین انجام گرفت، دیوید لینچ به عنوان بزرگ‌ترین فیلم‌ساز زندهٔ دنیا برگزیده شد.

فیلم‌های وی پر است از نمادهای سورئالیستی، سکانس‌های رویاگونه و نظایر آن. وی در نقاشی و مجسمه‌سازی و موسیقی نیز آثاری دارد. لینچ می‌گوید که کارهای او از بسیاری جهات بیشتر به فیلمسازان اروپایی شبیه است تا آمریکایی؛ وی باور دارد که بیشتر فیلم‌هایی که «روح را به هیجان و رقص می‌آورند» متعلق به کارگردانان اروپایی بوده‌اند.

وی فیلمسازانی مانند استنلی کوبریک، فدریکو فلینی، ورنر هرتسوک و ژاک تاتی را تحسین می‌کند. او همچنین اظهار کرده که فیلم سان‌ست بلواربیلی وایلدر و نیز لولیتای کوبریک از فیلم‌های مورد علاقه او هستند.

مختصری از سر فصل های دوره آموزش فیلم سازی خلاق توسط دیوید لینچ ایده پردازی خلاقیت و مراحل نگارش فیلم نامه انتخاب بازیگر کار با بازیگرها خلق یک دنیای بی مانند فیلم برداری صداگذاری و صدابرداری در فیلم شکستن قواعد کلاسیک سینما و….